Vousy si zastřihávejte podle tvaru svého obličeje

Vousy jsou něčím, co přidává na celkové mužnosti. Každému z nás rostou trochu jinak. Někdo je má hustší, někdo řidší, jiný se zase potýká s nezarostlými místy a ten další řeší naprostý opak. K takovým věcem je pochopitelně třeba přihlížet, pokud si chcete nechat narůst vousy. Jestliže ovšem nemáte představu, jaký střih Vám bude slušet, zkuste vycházet z tvaru svého obličeje. To je zaručená pomůcka. Nehledě na to, že dobře upravené vousy a pánský oblek jdou jednoznačně dohromady.

Jaké vousy si nechat narůst?

Začněme například tím, že máte obličej ve tvaru obdélníku. Tak přesně těmto rysům bude ve většině případů slušet plnovous. Ale pozor na jeho délku. Je lepší volit kratší střih. Jestliže je Váš obličej spíše kulatý, nechte si vous narůst trochu více. Kulatý tvar velice dobře vypadá i s dobře udržovanou bradkou.

Pro krátce střižené vousy je ideální také oválný nebo trojúhelníkový obličej. Naopak bradka se hodí ještě ke čtvercovému obličeji. Hrany a ostré rysy ve tváři zkrátka hrají prim pro stylové bradky. Naopak bradku si nenechávejte v případě, že máte širší čelo a užší spodní část hlavy. Jde o typický srdcový tvar.

A který tvar z výše uvedených obličejů je nejuniverzálnější? Je to rozhodně ten oválný, kde si budete moci dovolit i mnohé další úpravy.

Prvotní tvar vousů nechte na profesionálech

Nežli si zvolíte konkrétní střih vousů, nechte je několik týdnů pořádně růst. Tím zjistíte, na jakých místech Vám rostou a kde naopak nikoliv. Teprve poté začněte s úpravami, ať už si budete chtít nechat plnovous nebo si vousy upravíte do stylu bradka, knírek, podkova a podobně.

Důležité je také zmínit, že prvotní úpravu je vhodné svěřit odborníkům. Najděte si svého Barbera, který dodá Vašim vousům ten správný styl dle tvaru obličeje a pak už si je upravujte podle svých potřeb sami doma. K tomu Vám poslouží základní vybavení.

Publikováno: 18. 07. 2020

Kategorie: Pánská Móda

Autor: aloisjirasek

Tagy: Barber | bradka | knírek | plnovous | vousy