Pánský oblek musíte vybírat opravdu důkladně

Pánský oblek je pro někoho příležitostný kus oblečení, pro jiného součást každodenní práce. Právě na základě mnoha faktorů se můžete dopracovat k tomu, jaký oblek je vhodný právě pro Vás. Přihlížet musíte ke spoustě věcí, s nimiž Vás nyní trochu podrobněji seznámíme.

Jak vybírat pánský oblek?

Nejprve si pojďme říci, jaké možnosti Vám pánský oblek nabízí. Vedle dvoudílné sady čítající kalhoty a sako lze zvolit také třídílný komplet, včetně vestičky. U obleku hrají podstatnou roli také knoflíky. Obvykle jsou dva nebo tři. V některých případech je možné využít i dvouřadé zapínání.

Pánský oblek by měl svým vzhledem korespondovat s danou situací. Z tohoto pohledu narazíte na produkty formální, sportovní, ale také ležérní. Ve své podstatě máte k dispozici následující styly obleků.

  • Britský oblek
  • Evropský oblek
  • Americký oblek

Oblek pro tu správnou příležitost

Až si pořídíte pánský oblek, rozhodně při tom neopomínejte ani na ty nejmenší detaily. Třeba spodní prádlo. Když vsadíte na černý oblek, můžete si být jisti, že v šatníku máte praktickou i slavnostní barvu. Naopak business oblek je spíše šedý nebo modrý. Jestliže svému stylu budete chtít přidat na eleganci a konkrétní příležitost to umožní, zkuste Black Tie neboli smoking.

Kvalitní oblek může přinášet také dostatek radosti. V tom případě můžete kombinovat jinou barvu kalhot a vrchní části. Vyhrát si můžete i s barevným podání bot a ostatních doplňků. Takové obleky lze nosit do určitých typů prací či při odpoledních vycházkách. Když patříte k extravagantním jedincům, nebojte se vsadit i na křiklavější a výraznější barvy.

V rámci pánské módy se rozlišuje ještě svatební oblek, u něhož se můžete odvázat a přiklonit k dvoubarevné kombinaci, tedy kalhoty a jiné sako. Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv pánský oblek, vždy sázejte na prověřené značky, které jsou obvykle spojeny nejenom s kvalitním výrobním materiálem, ale především s vynikajícím a originálním střihem.

Publikováno: 08. 07. 2020

Kategorie: Pánská Móda

Autor: aloisjirasek

Tagy: Black Tie | obleky | pánský oblek | sako | smoking