Svatební oblek musíte promyslet do nejmenších detailů

Svatební den patří k těm hodně významným v našich životech. Podceňovat bychom jej neměli jak z pohledu zajištění všeho potřebného pro svatební hostinu, tak z hlediska oblečení. Jestliže zrovna nepatříte mezi extravagantní jedince nebo vyloženě nechcete stát před oltářem v netradičním oblečení, bude Vás zajímat svatební oblek. A právě s jeho výběrem Vám poradíme.

Základní pravidla pro svatební oblek

Oblek na svatbu se skládá minimálně ze tří částí. To znamená kalhoty, sako a košile. Někteří jedinci mohou vsadit i na vestu, která přidává na originalitě v okamžiku, kdy si později sundáte sako. Stále budete vypadat stylově a elegantně.

Pro svatební oblek platí jistá pravidla. Například u saka si pohlídejte jeho délku. Ta by měla zezadu zakrývat klopy kapes. Naopak délka rukávů nesmí překročit hranici Vašeho zápěstí. Jistá pravidla platí i pro ostatní svršky.

  • Košile musí být o 1,5 cm delší nežli rukávy saka.
  • Kalhoty by měly sahat po kotníky.

Svatební oblek může být pochopitelně obohacen o další nezbytné doplňky přispívající k celkové promyšlenosti Vašeho oblečení. Zaměřit se můžete například na vázanku nebo motýlka. Na stylovosti přidává opasek ke kalhotám, hodinky i nezbytné manžetové knoflíky a boty.

Slaďte se s nevěstou

Je zřejmé, že Vaše budoucí žena půjde k oltáři v bílých svatebních šatech, popřípadě v podobném světlém odstínu. Od toho by se měla odvíjet i barva pro svatební oblek. Pokud nezvolíte černou variantu, v módě je také hnědá, šedá nebo námořní modrá barva. Jediné, co si pohlídejte, je kombinace barev. Obvykle byste na sobě měli mít dvě barvy. Jednu pro svatební oblek a tu druhou pro kravatu, motýlka, boty či jiné doplňky. Rozhodně se vyhněte zbytečnému překombinování a vícero barvám, které dohromady s nevěstinými šaty budou působit složitě a chaoticky.

Užijte si svůj svatební den v maximální možné míře a díky vhodně zvolenému obleku na něj vzpomínejte i na pěkně vyhlížejících fotografiích.

Publikováno: 21. 07. 2020

Kategorie: Pánská Móda

Autor: aloisjirasek

Tagy: kalhoty | košile | sako | svatební oblek | svatební šaty | vesta