Posilování a správné návyky při cvičení přijdou vhod

Posilování je pohybovou aktivitou, při které dochází k růstu svalové hmoty. Zároveň je možné zbavit se spousty přebytečných kil. Jde o to, jakým směrem je zaměřen Váš trénink. Samotné posilování je třeba provádět dle jistých pravidel, aby docházelo k ideálnímu formování postavy, a naopak nebylo tělo zbytečně namáháno.

Proto byste měli vědět o tom, jakým nejčastějším chybám se při této silové aktivitě vyhnout.

Začněte správným dýcháním při posilování

Chybovosti se musíte vyhnout už v případě těch nejzákladnějších úkonů. A tím je bezpochyby dýchání. Nadechovat byste se měli nosem a vydechovat ústy. Správně se vydechuje při zabírání a nadechuje při uvolňování. Při posilování je nutné tělu zajistit dostatek kyslíku.

Hned po dýchání se soustřeďte na správné držení těla. V závislosti na cvičené partii se raději zeptejte odborníků ve fitness centru. Cvičte před zrcadlem, abyste měli kontrolu, že jednotlivé úkony provádíte správně.

Procvičujte všechny partie těla rovnoměrně. Vyhněte se jednostrannému posilování. To jistě není zdravé pro celou muskulaturu člověka.

Optimální intenzita a nezbytná regenerace

Posilování je třeba přizpůsobit požadovaným cílům a vlastním možnostem. A to z pohledu intenzity. Zvolte si přiměřenou frekvenci cvičení. Pro začátek například třikrát týdně. Posléze můžete využít jiný cvičební program, během něhož například posilování zkombinujete s aerobní činností.

Neopomíjejte ani na odpovídající regeneraci. Svaly rostou a sílí pouze za předpokladu, že jim dopřejete také adekvátní odpočinek. Nezbytná je vhodná životospráva a výživa. I když posilování patří k nejmužnějším sportům, měli byste vědět, že všeho moc škodí, tudíž to s maximální zátěží minimálně v prvopočátcích nepřehánějte.

Na závěr se možná hodí zmínit, že formování svalnaté postavy je u většiny z nás dlouhodobější záležitostí, takže to po prvním týdnu bez viditelných změn rozhodně nevzdávejte. Když se budete držet všeho výše zmíněného a u zvedání činek vydržíte delší dobu než jenom týden nebo dva, věřte, že výsledky na sebe nenechají dlouho čekat.

Publikováno: 14. 03. 2020

Kategorie: sport

Autor: aloisjirasek

Tagy: činky | cvičení | fitness | posilování