Nejmužnější sporty mají hlavní zástupce v podobě boxu.

Nejmužnější sporty, kterým se můžete začít věnovat

Nejmužnější sporty neboli sporty vhodné pro pány. Mezi nimi rozhodně nenajdete balet a podobně, o tom jistě není žádných pochyb. Připravili jsem pro Vás několik nejvhodnějších sportů pro muže, které do jisté míry korespondují s povahou mužského pokolení. A to je vytrvalost, touha po adrenalinu a vybíjení fyzických sil.

Fotbal a hokej jsou naprostou klasikou

Mezi nejmužnější sporty se obecně řadí fotbal a hokej. Asi každý mladý chlapec sní o úspěšné kariéře fotbalisty nebo hokejisty. Vyšší liga, peníze, krásné ženy a popularita těmto sportům jen přidávají na celkové atraktivitě.

Možná je to s podivem, ale do žebříčku oblíbených mužských sportů se dostal i golf, k němuž tíhnou spíše postarší muži hledající klid, koncentraci a relaxaci.

Nejmužnější sporty pro tvrdé chlapy

Jak už jsme prozradili v úvodu tohoto článku, nejmužnější sporty v současné době vypadají tak trochu jinak. Patří mezi ně například bojové umění MMA. Hned v pozadí se drží box. Spojení vytrvalosti a zároveň patřičné síly přináší americký fotbal.

Spoustu tvrdých chlapů láká i kombinace s rychlou jízdou. Vedle závodění v autech vedou také motocykly, konkrétně motocross. Spojení terénu, prachu, nepřeslechnutelného zvuku a silného motoru jistě o něčem vypovídá.

Další nejmužnější sporty

Nejmužnější sporty výše uvedeným seznamem rozhodně nekončí. Dle nejrůznějších statistik tento seznam doplňují i jiné sportovní aktivity.

  • Ragby
  • Sumo

A to není vše. Nakonec si necháme jedno překvapení. Nejmužnější sport, o kterém jste možná slyšeli jenom z doslechu, ale v České republice už má poměrně slušné zastoupení a Češi jsou v něm opravdu dobří. Je to dřevorubectví. Ryze mužský sport, kde je třeba nejenom přemíry fyzické síly, ale také kondice ve spojení se zručností a vhodnou technikou. Dřevorubectví je známé pod cizojazyčným označením Timbersports.

Pokud tedy chcete držet basu s pánským pokolením, vyberte si sporty z výše prezentovaného seznamu a pusťte se do nich. Jak můžete vidět, výběr je značný.