Pánské ponožky volte také podle výrobního materiálu

Ponožky jsou nedílnou součástí našich šatníků. Nosíme je především kvůli komfortu a pohodlí v botách. Odvádí pot, zabraňují odírání chodidla o botu a zároveň vypadají stylově. Pánské ponožky mohou pochopitelně nabývat nejrůznějších barevných variant. Ladit je lze s pánskou obuví, oblekem nebo si je zvolíte podle toho, na jakou barvu máte zrovna náladu.

Hodně oblíbené jsou v poslední době barevné ponožky. Ty působí velice extravagantním a zároveň originálním dojmem. Hodí se nejenom pro volnočasové aktivity, ale také pro společenské události. Tento článek se však nebude zaměřovat na barevnost ponožek, nýbrž na to, z jakého materiálu jsou pánské ponožky zhotoveny.

Pánské ponožky z bavlny

Jestliže chcete svým nohám dopřát maximální pohodlí, pak se určitě spoléhejte na výrobní materiál v podobě bavlny. To je totiž záruka, že Vaše nohy budou neustále v suchu a pohodlí. V okamžiku, kdy budete chtít využít ponožky ke sportovním aktivitám, hledejte v jejich materiálovém složení ještě další přísady. Je to například elastan nebo polyamid, které z obyčejných ponožek při odpovídajícím zastoupení vytvoří „funkční“ ponožky.

Stále častěji se na trhu objevují pánské ponožky zhotovené také z bambusových materiálů. Ty vedle bavlny přináší ještě mnohé další vlastnosti. Třeba chladivý efekt v létě a pocit tepla od nohou v zimě. Takové pánské ponožky mají zároveň hodně dlouho stejný tvar a jen tak rychle se Vám nevytahají.

Máte problémy? Volte zdravotní ponožky

Ponožky pro pány samozřejmě můžete vybírat nejenom v závislosti na velikosti vlastní nohy. Někteří z nás se potýkají i s různými zdravotními komplikacemi, které jim například neumožňují nosit klasické ponožky. Pro tyto případy vznikla kategorie zdravotních ponožek. Ty jsou například šity tak, že neobsahují silné lemy a díky tomu nesvírají výrazně nohu. Kapitolou samou o sobě je pak polypropylenový výrobní materiál vhodný primárně pro alergiky.

Věřte tomu nebo ne, ale vhodně zvolené pánské ponožky zásadním způsobem přispějí k Vašemu celodennímu komfortu.

Publikováno: 25. 07. 2020

Kategorie: Pánská Móda

Autor: aloisjirasek

Tagy: barevné ponožky | bavlněné ponožky | pánské ponožky | ponožky