Pánské boty pro formální i neformální příležitosti

Pánské boty vhodné pro společenské události, práci i volnočasové aktivity mohou nabývat nejrůznějších podob. Pojďme se v tomto případě nezaměřovat na ryze klasické tenisky a představme si nejznámější typy pánské obuvi. Možná jste to ani nevěděli, ale podle střihu a celkového provedení lze rozlišovat hned několik bot.

Pánské boty do práce a pro podobné události

Jestliže Vám jde primárně o formální obuv, potom se zaměřte asi na ten nejznámější model. Jsou to boty označované jako Oxford. Jejich hlavním charakteristickým prvkem jsou oddělené špičky a uzavřené šněrování. Hodně používané jsou také „božovky“ neboli oficiálně řečená pánská obuv Brogue. Typické je pro ni dírkování. Na své formalitě neztrácí ani originální boty zvaná Derby.

Neformální obuv

Vedle formálních bot pochopitelně můžete zakoupit také ty neformální, kde není třeba tolik přihlížet k výslednému vzhledu. Vsadit můžete na oblíbené mokasíny zvané Loafers. Polobotky bez šněrování jsou označovány jako Monk Shoes. A kdybyste chtěli dát na trochu vyšší styl kotníčkové obuvi, vyberte si Chelsea Boots.

Ke všem výše uvedeným botám se pochopitelně hodí i prvotřídní pánský oblek.

Kvalitní pánské boty kdykoliv a kamkoliv

Boty pro muže je možné nosit i při běžných volnočasových aktivitách, nejenom na pracovních schůzky nebo večeře s partnerkou. Pro takové příležitosti se nehodí obuv Oxford, ale můžete vsadit na něco daleko pohodlnějšího a komfortnějšího. Na mysli máme třeba Driving Shoes. Jde o velice uvolněný styl mokasín, které si jen tak natáhnete na holou nohu a můžete vyrazit. To platí spíše pro letní měsíce. Na podzim volte vyšší kotníčkové boty vyrobené z kvalitní kůže. Typickým příkladem jsou pánské boty označované jako Chukka Boats.

Při výběru si dávejte pozor, aby Vám vhodně seděla i samotná velikost. Pánské boty totiž nesmí v žádném případě tlačit, jinak si chůzi značně znepříjemníte. Když už si zvolíte pánské boty odpovídajícího provedení, nepodceňujte ani jejich pravidelnou údržbu prodlužující celkovou životnost.

Publikováno: 11. 07. 2020

Kategorie: Pánská Móda

Autor: aloisjirasek

Tagy: Brogue | Chelsea Boots | Loafers | mokasíny | Oxford | pánské boty