Nejrychlejší motorky Vám vženou vítr do vlasů

Vůně benzínu, rychlost a aerodynamické křivky. To je to, co láká spoustu příznivců jedné stopy. Nejrychlejší motorky určitě nespadají do kategorie motokros, nýbrž do sekce supersportů. Mnohé z nich budete znát, protože vzešly ze starých a motorkářům dobře známých modelů, které se proháněly po okruzích na konci minulého století.

Nejrychlejší motorky umí jezdit přes 310 km/hod.

Mezi nejrychlejší motorky světa se řadí například Kawasaki Ninja H2R. Tato značka je sama o sobě prestižní záležitostí v oblasti supersportů, takže se není čemu divit. Až 326 koní a oficiální maximální rychlost 357 km/hod. A ta neoficiální? Ta je ještě o kousek výše.

I když jim to není zcela vlastní, ani motocykly BMW v této kategorii vůbec nezahálí. Dokazuje to například model BMW S1000RR. Jestliže chcete spojit slovní spojení nejrychlejší motorky a zároveň hodně drahé, pak by Vaše pozornost měla padnout na klenot značky Ducati. Konkrétně na model Ducati 1199 Panigale R. Váha přiměřených 188 kg a výkon 195 koní. To vše v italské eleganci blížící se pořizovací ceně téměř jeden milion korun.

Italské stroje mimochodem zastupuje i motocykl MV Agusta F4 1000 RR. O dalších motocyklech byste měli jistě také vědět.

  • MV Agusta R4 R312
  • Suzuki Hayabusa GSX-1200R
  • Unikát MTT Turbine Superbike Y2K

Ani elektro motocykly nezahálí

Jestliže si myslíte, že nejrychlejší motorky musí být za každou cenu spojeny pouze s vůní benzínu, pak jste značně na omylu. Do této kategorie motocyklů se pomalu ale jistě protlačují také elektro modely. Jedním z nich je například model Lighting LS-218. Motor o výkonu 150 kW o sobě dává poměrně znát, což dokazuje kroutící moment 228 Nm a hlavně maximální rychlost 351 km/hod. S takovým výkonem se bez sebemenšího problému postaráte o zrychlení z 0 na 100 km/hod. pod tři vteřiny.

Všechny výše jmenované stroje jsou sice pokořitely rychlostních limitů, jejich potenciál však nevyužijete na běžné silnici, nýbrž na závodním okruhu.