Nejrychlejší auta světa v podání vozu Bugatti

Nejrychlejší auta světa Vám doslova vyrazí dech

Auta jsou něčím, co zajímá bezpochyby každého správného muže. O to více, když jde o nejrychlejší auta světa. Sportovní vozy, o jejichž rychlosti se Vám bude asi jenom těžko zdát, protože je určitě hodně daleko za hranicí Vašeho rodinného dopravního prostředku. A jaké supersporty patří do této kategorie?

Bugatti Schiron na pomyslném vrcholu

Těm znalejším z tohoto oboru jistě neunikne, že mezi nejrychlejší auta světa patří rozhodně Bugatti Schiron Super Sport 300+. Tento vůz prodávaný v hodně omezené sérii třiceti kusů láká už na první pohled svým sportovním vzhledem a oranžovými pruhy.

Nadupaný motor se pyšní výkonem kolem 1 176 kW. Jeho rychlost je 490 km/hod. Ostatně, Bugatti Schiron se řadí nejenom mezi nejrychlejší auta, ale také ta hodně drahá. Jeho pořizovací cena se šplhá ke 125 milionům korun.

Další nejrychlejší auta

Není to jenom Bugatti Schiron, které má v tomto směru co nabídnout. Následujícím zástupcem této rychlostí kategorie je například Koenigsegg Jesko s maximální rychlostí cca 480 km/hod. V jeho případě je zajímavá hmotnost sportovního vozu. Bez kapalin váží pouhých 1 320 kg. Oproti Bugatti jej lze pořídit v podstatě za polovinu.

Výčet nejrychlejších sériově vyráběných automobilů na světě je pochopitelně více než bohatý. Jmenovat lze Hennessey Venom F5 s rychlostí 482 km/hod., Koenigsegg Agera RS s maximální rychlostí 447 km/hod. nebo Henney Venom GT s rychlostí 434 km/hod. Tento seznam by mohl samozřejmě pokračovat.

  • Bugatti Veyron Super Sport
  • SSC Ultimate Aero
  • McLaren Speedtail
  • Saleen S7 Twin Turbo

Nejrychlejší auta světa jsou bezpochyby sama o sobě velikou zajímavostí. Je ale pravdou, že po praktické stránce nemají na našich silnicích moc velké využití a jde primárně o prestižní záležitost nejbohatších lidí světa. Na závěr ještě uvedeme, že poslední roky si štafetu v nejrychlejších vozech naší planety předávají obvykle dvě automobilové značky, jakými jsou zmiňovaný Bugatti a Koenigsegg. Příště se zaměříme třena na nejrychlejší motorky.