Digitální fotoaparát – pomůžeme Vám s jeho výběrem

I když spousta z nás využívá chytré telefony k focení, stále je tu přemíra těch, kteří dávající přednost fotoaparátu. Je jím digitální fotoaparát sloužící pro pořizování fotografií odpovídající kvality. Přístroj nabízející široké možnosti nastavení podle toho, jaký model zvolíte. A právě s jeho výběrem Vám poradíme.

Typ digitálního fotoaparátu

Ještě, než přistoupíte k pročítání jednotlivých parametrů, je třeba vědět, o jaký fotoaparát máte vlastně zájem. Cenově nejdostupnější jsou kompaktní fotoaparáty, které mají malé rozměry, nízkou hmotnost a běžný uživatel na dovolené si s nimi jistě vystačí.

Další skupinu produktů tvoří bezzrcadlovky. Ty jsou už větší a mají více pokročilejších funkcí. Kapitolou samou o jsou pak digitální zrcadlovky. Jde o fotoaparát, jenž Vám toho z pohledu nastavitelnosti nabídne asi nejvíce, včetně případné výměny objektivů a dalšího příslušenství.

Zmínka by měla padnout také o instantních fotoaparátech. Ty jsou boomem současné doby. Jde o stylová zařízení, která dokáží okamžitě vytisknout pořízenou fotografii. Jedná se spíše o zábavní digitální fotoaparát.

Digitální fotoaparát a jeho parametry

Digitální fotoaparát může plnit v rukou fotografa spoustu úloh, třeba i roli špionážní techniky. Podle toho je třeba přistupovat k jednotlivým technickým parametrům. V první řadě by Vás měla zajímat velikost snímače ovlivňující kvalitu pořizovaného snímku. Podstatné je i jeho samotné rozlišení. Větší rozlišení oceníte při následném papírovém tisku rozměrnějších formátů. Digitální fotoaparát však musíte volit i na základě dalších údajů.

  • Velikost zoomu neboli přiblížení.
  • Ohnisková vzdálenost.
  • Kvalita pořizovaného videa.
  • Stabilizace obrazu.

Pokud se rozhodnete pořídit si nový digitální fotoaparát, zajímejte se také o to, jaké způsoby konektivity Vám nabízí. Vedle drátového rozhraní to může být také to bezdrátové, ať už je to Bluetooth, Wi-Fi nebo NFC. U dražších a profesionálních fotoaparátů se domůžete funkce GPS zaznamenávající metadata o přesné poloze pořízeného snímku.

Pusťte se do výběru nového a kvalitního digitálního fotoaparátu, který najde využití v mnoha životních situacích.