Chytrá domácnost získává poslední dobou na popularitě

Chytrá domácnost je pojmem, který se zažívá čím dál častěji. Stále více mužů touží po tom, mít tzv. inteligentní dům neboli chytrý dům. Umět ovládat řadu prvků v interiéru vzdáleně, odkudkoliv a bez nutnosti fyzického zásahu. Jestliže je Vám taková vize blízká, nic nebrání v její realizaci, protože v dnešní době je chytrá domácnost celkem dostupným artiklem.

Od jednoduché sady až po centrální jednotku

Výběr produktů v tomto segmentu je opravdu pestrý. Někomu stačí chytrá meteostanice propojená s mobilním telefonem, jiný vsadí na řešení Apple Homekit nebo Amazon Alexa. Chytrá domácnost má formu jednoduché sady s dálkovým ovládáním po internetu, ale také podobu mnoha prvků napojených na centrální jednotku. A jaké výrobky patří mezi nejčastější z pohledu inteligentního domu?

  • Termostaty pro ovládání spotřebované energie a vytápění.
  • Elektroinstalace v podání zásuvek a spínačů.
  • Zabezpečovací systémy a kamery.
  • Hlasový asistent informující o nejrůznějších věcech.
  • Meteostanice, chytré květináče a mnohé další.

Chytrá domácnost, to je třeba i řešení zvané Google Assistant nebo Philips HUE.

Chytrá domácnost a její parametry

Když se rozhodnete pro chytrý dům, počítejte s tím, že řada interiérových prvků bude ovládána dálkově, tzn. prostřednictvím bezdrátových technologií. Jsou jimi Bluetooth, Wifi, ale i GSM. Součástí Vaší nemovitosti může tak být klidně speciální špionážní technika.

Většina uvedených zařízení umí využívat nastavení dle předdefinovaných profilů, takže podle denní doby, pravidelných aktivit nebo jen po spojení s Vaším mobilním telefonem provede vybrané úkony. Přesně taková je chytrá domácnost, která není jen hračkou pro milovníky současné technologie, ale také praktickým doplňkem a zábavou.

Doba běží neúprosně kupředu, proto neváhejte a pořiďte si do domácnosti chytré spotřebiče a nejrůznější senzory. Taková unikátní domácnost se týká všech prostor od kanceláře, přes ložnici, obývací pokoj, dětský pokoj, až po koupelnu, kuchyň a garáž. Všude tam můžete mít spoustu vzdáleně ovládaných doplňků, s nimiž bude život o poznání snazší.

Publikováno: 28. 06. 2020

Kategorie: technologie

Autor: aloisjirasek

Tagy: Amazon Alexa | Apple Homekit | chytrá domácnost | Google Assistant | inteligentní dům