Běhání – Naučte se správné návyky hned na začátku

Pohybové aktivity, potažmo sport je pro člověka velkým přínosem. Typickým příkladem je posilování přispívající k růstu svalové hmoty a k formování postavy. Pokud dáváte přednost spíše aerobním aktivitám, určitě Vás osloví běhání. Nežli se však narychlo pustíte do tohoto sportu, měli byste vědět, co všechno je zapotřebí dodržovat. Správné návyky jsou totiž naprostým základem.

  • Ideální běžecký styl.
  • Optimální rychlost běhání.
  • Nezbytná relaxace.

Správný běžecký styl je důležitý

Vaším pomyslným odrazovým můstkem by se měl stát běžecký styl. Myslete na to, že při běhu musíte zapojit všechny svaly těla. Volte takové tempo, při kterém Vás nebude píchat v boku a vše udýcháte. Především těžší jedinci by při této pohybové aktivitě neměli dopadat na paty, což může mít negativní vliv na klouby.

Zásady správného běhání od A až do Z

Abyste se naučili správně běhat, musíme se zmínit ještě o řadě dalších nezbytných věcí. Například o tom, že jako naprostí amatéři byste měli začínat s indiánským během a nepouštět se do rychlých temp. Tělo si musí na vše postupně zvykat. O tom nejdůležitějším se zmíníme prostřednictvím níže uvedených otázek a odpovědí.

Co je to indiánský běh?

V jeho případě dochází k průběžnému střídání lehkého běhu a rychlé chůze. Praktikujte ho do té doby, než se naučíte vhodně dýchat a získáte potřebnou kondici.

Jak často je třeba běhat?

Jestliže chcete, abyste se při běhání zlepšovali a nic Vás nebolelo, je na místě pravidelnost. S nárůstem výkonnosti a kondice se snažte běhat čtyřikrát týdně.

Kdy je třeba odpočívat?

V ideálním případě věnujte jeden den běhu a ten následující odpočinku. Není dobré běhat několik dní po sobě, protože potřebuje patřičnou regeneraci.

Proč běhat ve skupině?

Díky tomu získáte nejenom řadu zkušeností, ale soutěživost motivuje k lepším výkonům.

Co dalšího je třeba dodržovat?

Určitě je to správná životospráva a pitný režim. Ideální jsou dva až tři litry vody denně.