O2 TV 2.0 recenze: Revoluce, nebo jen evoluce?

O2 Tv 2.0 Recenze

Nový vzhled a ovládání o2 TV

Společnost O2 spustila zbrusu novou verzi své televizní platformy s názvem O2 TV 2.0. Hlavním tahákem je modernizované uživatelské rozhraní, které slibuje intuitivnější a svižnější ovládání. Nové prostředí je navrženo tak, aby se v něm uživatelé snadno orientovali a rychle našli to, co hledají. Grafické prostředí je čistší a přehlednější, s důrazem na vizuální prvky, jako jsou plakáty filmů a seriálů. O2 TV 2.0 přináší také vylepšené funkce nahrávání. Nyní si můžete nahrát až 1000 hodin záznamu, což je dvojnásobek oproti předchozí verzi. Vylepšeno bylo i vyhledávání, které je nyní rychlejší a relevantnější. Stačí zadat klíčové slovo a O2 TV 2.0 vám zobrazí všechny dostupné filmy, seriály a pořady, které se k němu vztahují. O2 TV 2.0 je k dispozici na chytrých televizorech, set-top boxech, počítačích, telefonech a tabletech.

Rychlost a stabilita platformy

O2 TV 2.0 si zaslouží pochvalu za svou rychlost a stabilitu. Procházení menu je plynulé a responzivní, přepínání kanálů je rychlé a bez znatelných prodlev. Aplikace běží svižně i na starších zařízeních, což ocení uživatelé s ne tak moderní elektronikou. Kvalita streamování je obecně velmi dobrá, obraz je ostrý a zvuk čistý. Samozřejmě, stabilita připojení závisí také na kvalitě vašeho internetového připojení. Při testování s běžným připojením k internetu ale služba fungovala bez problémů. O2 TV 2.0 si drží vysoký standard i během sledování programů s vysokým rozlišením. Občasné výpadky se mohou stát u každé streamovací služby, ale u O2 TV 2.0 jsou spíše výjimkou.

Srovnání O2 TV 2.0 s konkurencí
Funkce O2 TV 2.0 Netflix HBO Max
Měsíční cena Od 299 Kč Od 199 Kč Od 199 Kč
Počet zařízení pro sledování 2 1-4 (dle tarifu) 3
Dostupné sportovní přenosy Ano (dle balíčku) Ne Ne

Dostupnost na různých zařízeních

O2 TV 2.0 si užijete na široké škále zařízení, takže vaše oblíbené pořady máte vždy po ruce. Ať už dáváte přednost sledování na velké obrazovce chytré televize, nebo raději sledujete filmy a seriály na cestách na mobilu či tabletu, O2 TV 2.0 vám vyjde vstříc. Aplikace je k dispozici pro operační systémy Android a iOS, takže si ji můžete stáhnout do svého chytrého telefonu nebo tabletu. Pro sledování na počítači stačí navštívit webové stránky O2 TV a přihlásit se ke svému účtu. Pokud vlastníte chytrou televizi se systémem Android TV, Tizen od Samsungu nebo WebOS od LG, můžete si aplikaci O2 TV 2.0 stáhnout přímo v obchodě s aplikacemi vaší televize. Pro starší typy televizorů bez podpory aplikací je tu možnost dokoupení O2 TV Boxu, který vám zpřístupní veškerý obsah O2 TV 2.0 na libovolné televizi s HDMI vstupem. Díky široké dostupnosti na různých zařízeních si tak můžete O2 TV 2.0 užít prakticky kdekoliv a kdykoliv.

o2 tv 2.0 recenze

Funkce nahrávání a timeshift

O2 TV 2.0 si zaslouží pochvalu za funkci nahrávání, která vám umožní nahrát si oblíbené pořady a sledovat je později. Už se nemusíte stresovat, že nestihnete začátek filmu nebo oblíbený seriál. Stačí si ho jednoduše nahrát a pustit si ho, až budete mít čas.

Velkým plusem je i možnost nahrávat více pořadů najednou. O2 TV 2.0 si poradí i s nahráváním dvou a více pořadů současně, takže vám nic neuteče.

Timeshift je další skvělá funkce, která vám dává kontrolu nad sledováním televize. S funkcí timeshift si můžete kdykoli pozastavit živé vysílání, přetočit zpět nebo naopak přeskočit reklamy. Už vám tak nic neunikne.

O2 TV 2.0 si s nahráváním a timeshiftem poradí na jedničku a nabízí tak uživatelům maximální flexibilitu a kontrolu nad sledováním televize.

O2 TV 2.0 je jako chameleon - umí se přizpůsobit vašim potřebám. Nabízí širokou škálu programů, intuitivní ovládání a spoustu užitečných funkcí. Pro mě je to jasná volba.

Eliška Procházková

Obrazová kvalita a rozlišení

O2 TV 2.0 se chlubí vylepšenou kvalitou obrazu, ale realita je trochu složitější. Zatímco některé kanály skutečně vysílají v ostrém rozlišení až 4K, u většiny obsahu se setkáte s Full HD (1080p) nebo dokonce nižším. To je samozřejmě dáno i dostupností obsahu od poskytovatelů. Pro sledování ve vysokém rozlišení je potřeba mít dostatečně rychlé internetové připojení, jinak se vám obraz může nepříjemně sekat nebo rozpadat na pixely. O2 udává minimální rychlost 8 Mb/s, pro 4K obsah je to ale 25 Mb/s. Vliv na kvalitu obrazu má i zařízení, na kterém sledujete. Starší televize nebo počítač s horším displejem vám plný potenciál O2 TV 2.0 neukážou.

Nabídka programů a balíčků

O2 TV 2.0 nabízí širokou škálu programů a balíčků, které uspokojí nejrůznější divácké preference. Základní balíček obsahuje přes 100 televizních kanálů, včetně těch nejoblíbenějších jako je ČT1, ČT2, Nova, Prima, JOJ Family, Markíza a další. Pro náročnější diváky jsou k dispozici prémiové balíčky s filmy, seriály, sportem a dokumenty. Milovníci filmů ocení balíčky HBO, FilmBox a AXN, které nabízejí stovky hodin filmové zábavy. Fanoušci seriálů si přijdou na své s balíčky Netflix, HBO Max a Disney+, které obsahují nejnovější seriálové hity. Sportovní nadšenci si mohou vybrat z balíčků O2 TV Sport, Premier Sport a Digi Sport, které pokrývají ty nejatraktivnější sportovní události. Pro ty, kteří dávají přednost dokumentům, jsou připraveny balíčky National Geographic, Discovery Channel a Viasat Nature. O2 TV 2.0 umožňuje flexibilní nastavení balíčků, takže si každý divák může vybrat přesně to, co ho zajímá.

o2 tv 2.0 recenze

Hlasové ovládání a personalizace

Hlasové ovládání v O2 TV 2.0 je fajn funkce, i když ne vždycky funguje tak hladce, jak byste si představovali. Někdy nerozumí příkazům nebo si plete slova. Ale když to funguje, je to super pohodlné. Můžete měnit kanály, vyhledávat filmy a seriály, nebo si pouštět nahrávky, aniž byste museli hledat ovladač. Co se týče personalizace, O2 TV 2.0 vám umožňuje vytvářet si vlastní profily pro různé členy rodiny. Každý profil má vlastní doporučení, historii sledování a oblíbené položky. To je užitečné, pokud máte různé preference v rámci domácnosti. Celkově vzato, hlasové ovládání a personalizace jsou užitečné funkce, které vylepšují uživatelský zážitek z O2 TV 2.0. I když hlasové ovládání není dokonalé, je to krok správným směrem a doufáme, že se bude s budoucími aktualizacemi zlepšovat.

Integrace s dalšími službami o2

O2 TV 2.0 se neomezuje jen na sledování televize. Jde o komplexní platformu, která se prolíná s dalšími službami O2. Díky tomu si užijete ještě pohodlnější a propojenější zážitek.

Své oblíbené filmy a seriály si můžete jednoduše nahrát do O2 Cloudu a sledovat je na jakémkoli zařízení, ať už jste doma nebo na cestách. Navíc, pokud máte O2 Mobilní tarif, můžete sledovat O2 TV i na svém telefonu bez datové spotřeby.

O2 TV 2.0 se také propojuje s chytrou domácností od O2. Prostřednictvím aplikace O2 Smart Box můžete ovládat televizi hlasem a sledovat živý přenos z bezpečnostních kamer.

Tato integrace s dalšími službami O2 dělá z O2 TV 2.0 mnohem víc než jen obyčejnou televizi.

Srovnání s konkurencí na trhu

O2 TV 2.0 se na trhu s televizními službami rozhodně neztratí, ale konkurence je v této oblasti opravdu silná. Mezi největší soupeře patří T-Mobile TV, Vodafone TV a Skylink. Každá z těchto služeb má svá pro a proti. T-Mobile TV boduje širokou nabídkou sportovních kanálů a možností sledovat obsah až na čtyřech zařízeních současně. Vodafone TV láká na atraktivní balíčky s HBO Max a širokou škálou filmů a seriálů. Skylink je zase sázkou na jistotu pro milovníky filmů a sportovních přenosů ve vysokém rozlišení.

o2 tv 2.0 recenze

O2 TV 2.0 se snaží konkurovat především širokou nabídkou programů, včetně prémiových kanálů, a intuitivním uživatelským prostředím. Velkou výhodou je možnost sledovat obsah na různých zařízeních, a to i bez připojení k internetu. O2 TV 2.0 také umožňuje nahrávat si oblíbené pořady a vracet se k nim až 7 dní zpětně.

Při výběru té správné televizní služby je důležité zvážit své individuální potřeby a preference. Pokud hledáte službu s co nejširší nabídkou sportovních přenosů, T-Mobile TV bude pravděpodobně tou nejlepší volbou. Jestliže dáváte přednost filmům a seriálům, Vodafone TV s HBO Max vás nezklame. A pokud si potrpíte na vysokou kvalitu obrazu a zvuku, Skylink je sázkou na jistotu. O2 TV 2.0 osloví uživatele, kteří hledají kombinaci široké programové nabídky, intuitivního ovládání a možnosti sledovat obsah i offline.

Celkově vzato, o2 TV 2.0 představuje vylepšení oproti své předchozí verzi, a to jak po stránce designu, tak i funkcionality. Moderní rozhraní je intuitivní a snadno se v něm zorientuje i méně zkušený uživatel. Bohatá nabídka programů, včetně sportovních přenosů a filmů, uspokojí i náročné diváky. Služba je dostupná na široké škále zařízení, což z ní dělá ideální volbu pro ty, kteří chtějí mít přístup k televizi kdekoli a kdykoli.

Nicméně, i přes mnohá pozitiva, má o2 TV 2.0 i své nedostatky. Někteří uživatelé mohou postrádat některé funkce, na které byli zvyklí z předchozí verze. Občas se mohou vyskytnout problémy se stabilitou a rychlostí aplikace, zejména při sledování na starších zařízeních. Cena služby je sice konkurenceschopná, ale pro některé uživatele může být stále příliš vysoká.

Před rozhodnutím, zda je o2 TV 2.0 tou pravou volbou, je vhodné zvážit všechny klady a zápory a porovnat ji s konkurenčními službami na trhu.

Publikováno: 08. 07. 2024

Kategorie: technologie

Autor: aloisjirasek

Tagy: o2 tv 2.0 recenze | recenze televizní služby o2 tv 2.0