Každý úspěšný muž ví, že obuv je jedním z nejpodstatnějších prvků celého outfitu. A to jak ve volnočasové, tak společenské módě. Rozdíl je jen v tom, že u společenského odívání platí striktnější pravidla. Jak tedy vhodnou společenskou obuv vybírat? Pora

Jak vybírat společenskou obuv

 
Každý úspěšný muž ví, že obuv je jedním z nejpodstatnějších prvků celého outfitu. A to jak ve volnočasové, tak společenské módě. Rozdíl je jen v tom, že u společenského odívání platí striktnější pravidla. Jak tedy vhodnou společenskou obuv vybírat? Poradíme Vám!
 
Nejprve je třeba si ujasnit, kde všude najde pánská společenská obuv své uplatnění. Jedná se o veškeré slavnostní společenské události a o běžné formální a středně formální příležitosti. Může jít tedy například o ples, maturitní zkoušku, schůzku s klientem či o běžný pracovní den v kanceláři. Pro všechny tyto situace je třeba zvolit vhodný oděv s odpovídající obuví.
 
Společenskou obuv vybírejte vždy podle toho, pro jaké příležitosti a s jakými konkrétními oděvy ji budete chtít nosit!


 

Obuv pro slavnostní společenské události


Pro slavnostní společenské události existuje celá řada dress kódů. Od žaketu (morning dress) přes standardní večerní oblek (formal dress) až po frak (white tie). Konkrétně k fraku a ke smokingu (nejslavnostnějším večerním pánským oděvům) jsou dle tradice nejvhodnější lakované boty bez šněrování.

Přijatelnou a často nošenou alternativou jsou standardní šněrovací polobotky. Ty se báječné hodí i k žaketu (nejslavnostnějšímu dennímu pánskému oděvu) a standardním večerním oblekům.


 

Obuv pro běžné formální a středně formální příležitosti


Nejčastěji nošenou pánskou obuví v byznys módě jsou kožené šněrovací polobotky. Ty jsou ideální ke všem typům formálních a středně formálních obleků. K tmavě modrým oblekům je vhodná černá a hnědá obuv, k černým a šedým oblekům černá, k hnědým oblekům hnědá.

K méně formálním outfitům, které jsou ovšem stále na úrovni, se hodí i šněrovací semišky či mokasíny.
 
Vzhled je (nejen) u pánské obuvi velmi důležitý. Ovšem stejně podstatné je i pohodlí. Velmi tedy dbejte na zvolení té správné velikosti, poněvadž i ta nejvíce luxusní a stylová obuv Vám je k ničemu, pokud Vám není pohodlná.


 
Potřebujete další rady ohledně stylu? Sjednejte si online konzultaci s naší profesionální stylistkou!

Vybírejte společenskou obuv z naší nabidky.


Zpět do magazínu
Nahorů