Malý průvodce pánskými vestami

17.10.2016 Pánská vesta tvoří tradiční součást pánského obleku. Je tzv. číslem 3, po saku a kalhotách. Vesta představuje jeden z mála oděvních výrobků, o nichž přesně víme, kdy vznikla. Může za to totiž anglický král Karel II. který vestu zakomponoval do povinné výbavy správně oblečené britské monarchie.

=== Originální pánské elegantní vesty v našem eshopu ===
 

Původním účelem vesty bylo zdůraznit štíhlý mužský pas. Také se říká, že vesta vznikla, v rámci úspornosti krejčího, ze zbytku materiálu, který mu zbyl z šití dvoudílného obleku. Ať už je to tak, či onak, mužské postavě lichotila (zdůrazňuje štíhlý pas, široká ramena, mohutný hrudník), a proto si ji rychle oblíbili. V průběhu století měnila svůj střih, design, materiál i uplatnění, až se nakonec stala běžnou součástí formálních obleků.

Vesty v současnosti

Dnes si můžete vybírat z mnoha různých střihl a stylů vest. Základní, tedy klasická vesta se vyznačuje špičatým zakončením, dvěma kapsami a zapínáním na 6-7 knoflíků. Vedle klasické vesty, která patří k absolutním základům a kterou by pánové rozhodně měli mít ve svém šatníku je vhodné šatník obohatit i o jiné vesty.

Kategorie eshopu: Pánské společenské vesty

Tvídová vesta Donegal

Jakou je třeba tvídová vesta Donegal, která patří k těm nejuniverzálnějším vestám, kterou je možno kombinovat s různým oblečením. Vesta se vyznačuje krásnou texturou, dvěma našitýma kapsama a střihem, jenž lichotí postavě.

Hopsack vesta

Tato zimní vesta ideální pro chladnější období je ušita z těžších materiálů a volnějším způsobem.

Tradiční dvouřadá vesta

Tradiční dvouřadá vesta vás zaujme na první dojem špičatými klopami a lehkým zašpičatěním vesty ve spodní části, ale okraje mohou být zarovnány do jedné roviny.

Dvouřadá vesta šátkovým límečkem

Formální vesta, kterou je vhodné zakomponovat do smokingu. Vyznačuje se zakulacenými klopami, které mají podobu šátku. Vesta je dvouřadá a nosí se se spodní rozepnutým knoflíkem.

Kostičkovaná vesta - Tartan

Zemitý tartan skvěle osvěžuje celkový dojem z outfitu. Dodává trochu života do příliš konzervativního a možná poněkud nudného obleku. Oblek tak získá švih a britský nádech elegance.

Formální vesta s hlubokým výstřihem

Formální vesta dává prostor všem, kteří si potrpí na bohaté zdobení košil a kravat. Do výstřihu můžete vložit i stylovou šálu. Výsledný vzhled je velmi kultivovaný a i s užitím různých vzorů vypadá velice elegantně. Kožená vestaKožená vesta nabízí vlastní a moderní pohled na klasickou vestu. Působí drsněji, ale přesto neztrácí na eleganci.

Naše modrá společenská vesta s hlubokým výstřihem

Prošívaná vesta

Prošívaná vesta představuje naprostý originál. Nejmodernější trend vesty, která je aktuálně nabízena na trhu. Hodí se spíše k ležérnímu nošení.
Zpět do magazínu
Nahorů