Jak na pásky

24.10.2016 Tento stylový doplněk, bez něhož by řada lidí měla holé zadky, nás doprovází nějakých 100 let. Dříve pásky nosili pouze vojáci, ve dvacátých letech minulého století pak vytlačily kšandy. Jejich role ve skutečnosti však nespočívá pouze v držení kalhot, i když tomu tak mnohdy bývá, ale jde pouze o doplněk outfitu.

Při výběru pánského pásku tedy řešíme jeho vzhled, materiál, sponu, šířku, délku, styl a samozřejmě i barvu, abychom mohli pásek správně kombinovat s tím, co máme na sobě.

Jaké známe druhy pásků

Existují pouze dva druhy pásků, - formální a neformální, čili volnočasové. Formální pásek ladíme podle bot, přičemž k černým botám patří černý pásek, k hnědým hnědý, k červeným botám ... . Formální pásek pak můžete užít i na volnočasové aktivity, nikoliv však naopak. Volnočasové pásky mohou být kožené, semišové, splétané a dokonce i textilní.

=== Pánské kožené opasky TAXIDO ===

Jaká je správná délka pásku

Správně dlouhý pásek by měl být zapnutý na třetí dírce. Pokud je zapnutý na první dírku, je vám malý, pokud na poslední, tak je naopak velký.

Správná volba materiálu

I když se prodávají pásky textilní, koženkové, gumové, nic nepředčí kůži. Vůbec tou nejlepší je pak teletina anebo hovězina. Kvalitní pásek poznáte i podle toho, že je vyroben minimálně ze dvou vrstev kůže, nejlépe však ze třech vrstev. Ty nejlepší kožené opasky jsou pak činěny tříslem, avšak pozor, to zase může vyvolat alergickou reakci.

Jaká je správná šířka pásku?

Nejvhodnější šíří pánského pásku je ten s šíří 35 mm. Takovýto pásek se pak hodí jak k běžným i k oblekovým kalhotám. Pokud chcete užší, zvolte ten 30 mm, užší však nevolte.

 
=== Pásek s orlicí na sponě === 

Co spona pásku?

Nabídka spon je v obchodech skutečně vysoká. Na výběr máte spony různých barev kovů, ale i dřevěné a kožené spony. Při výběru spon se držte toho, aby byla dostatečně široká a aby barva kovu ladila s ostatními kovy v outfitu.
Zpět do magazínu
Nahorů