Jak kombinovat košili a kalhoty - módní rádce

2.1.2017 Dříve než z šatníku vytáhnete kalhoty a košili, abyste si je oblékli, ujistěte se, že nejenže budou oba svršky vypadat dobře samy o sobě, ale budou k sobě ladit i svým stylem. Při výběru té správné kombinace si dejte pozor také na jejich střih a materiál. Formální outfit musí být složen pouze z formálních kousků a neformální zase jen z těch neformálních. Jejich vzájemné kombinování vám nedoporučujeme. I když ... někdy to dává smysl.

=== Stylové skladové košile ke každým kalhotům ===

Důležitou roli má i materiál

Při výběru kalhot a košile si zkuste pohrát s textíliemi. Smícháním rozličných tkanin můžete dosáhnout úžasných výsledků. Zásadním pravidlem pro tuto hru však je, že jednotlivé tkaniny by k sobě měly mít blízko. Jejich rozdíly by měly být doopravdy malé. Měkká tkanina tak může být spárována s hrubší tkaninou, bavlněná látka pak s textilií s texturou apod.

Barvy košile i kalhot by měly být v harmonii

Kombinování barev košile a kalhot je bohužel často podceňovaná. Je to škoda, protože jde o celkem zásadní věc. Správnou kombinací totiž můžete dosáhnout úžasných výsledků. Když k sobě barvy košile a kalhot budou ladit, docílíte harmonie i toho, že vám to bude ohromně slušet. K bílé košili si samozřejmě můžete vzít cokoliv. Jakákoliv barva totiž k bílé košili ladí.
Ale s barevnými variantami už pozor - modrá jde dobře s černou, šedou, ale už hůře dopadají varianty žlutých či jinak výrazných košil. Tam je pak třeba ubrat u kalhot - žlutá košile zvládne džíny či černé kalhoty, ale se příliš nedoporučuje ke křiklavé košili křiklavé kalhoty. Když si k tomu zapamatujete ještě několik triků, dokážete opticky svou postavu upravit. 
 

=== Stylové moderní košile do vašeho šatníku ===

Jak správně kombinovat barvy

Jestliže jste příliš vysocí a rádi byste alespoň opticky snížili svou velikost, zkuste svou výšku rozbít košilí a kalhotami v kontrastních barvách. Ty pak můžete kombinovat s tmavými, světlými a neutrálními barvami. Neutrální barvy (černá, bílá, béžová, khaki, popelová, šedá, slonová kost, tmavě modrá a hnědá) je pak možné kombinovat s jakoukoliv jinou barvou.
Pokud však chcete svou postavu naopak prodloužit, měli byste zvolit kombinaci košile a kalhot tón v tónu. Barvy by k sobě měly mít blízko, a to jak z hlediska intenzity, tak i hloubky. Takovéto kombinování barev vás nejen prodlouží, ale i zeštíhlí.
Pro docílení elegantního vzhledu vám pak doporučujeme míchat barvy, které jsou si podobné. Jde např. o růžovou barvu s hnědou, hnědou s oranžovou, červenou s fialovou anebo fialovo-růžovou, černou s režnou a slonovou kost s khaki.

Kategorie eshopu:
Stylové košile
Elegantní kalhoty
Pánská saka


Zpět do magazínu
Nahorů