Co jste nevěděli o polokošilích

4.11.2016 Někde na půl cesty mezi košilí a trikem jsou polokošile. Vyznačují se malou rozhalenkou na knoflíky a krátkými rukávy. Jejich název nesouvisí ani tak s tím, že se jedná o poloviční košile, ale to, že byly původně stvořeny pro sport, a to především pro pólo, tenis, kriket, rugby a golf.

Dnes polokošile nechybí v šatníku každého muže a myslíme, že ani žen. Nenosí se přitom pouze ke sportu, ale v rámci běžného dne. Možná by vás však zajímalo, jak se do našich šatníků vlastně dostala.

=== Polotrička a polokošile na našem eshopu SKLADEM ===

Proč nosíme polokošile

Původně se pólo hrálo v nepohodlných tlustých bavlněných košilích, které znemožňovaly pohyb a sportovcům překážel o límeček, který si knoflíčky připnuli ke košili. Toho si všiml majitel americké oděvní firmy Brooks Brothers a přenesl tento styl na tradiční oblekové košile. Košili nazval button-down košili, čili polo-košili, která se okamžitě stala ohromným fenoménem. Nejprve ji nosili hráči póla a posléze i jiní sportovci, jejichž uniformou byla košile.

Tenisté posunuli polo-košili o kus dál

A jelikož v té době tenisté tenis hráli v bílé košili s vyhrnutými rukávy, s kravatou a ve flanelových kalhotách i oni žádali, aby se jejich sport stal pohodlnějším. Iniciativy se v té době uchopil tehdejší tenisový šampion, René Lacoste, přezdívaný pro svůj dlouhý nos Aligátor.
Jím vyvinuté tričko se odvíjí od potřeb tenisu a póla. Pro tenis vytvořil čistě bílá trička s krátkým rukávem a pro pólo trička s dlouhým rukávem a uhlopříčnými barevnými pruhy, čísly a znaky symbolizující pólo. Velmi rychle se tato trička dostala mezi širokou veřejnost.

=== Polokošile pro tenisty ===

Polokošile dnes

Dnes polokošile patří k běžným svrškům, které nenosíme pouze tehdy, když jdeme hrát rugby anebo tenis. Tvoří dokonce jeden z pilířů smart casual. Vybírat si přitom můžeme z rozsáhlé škály barev.

Jak správně nosit polokošile

Polokošile můžete nosit několika způsoby, - zastrčenou do kalhot, spuštěnou přes kalhoty, se zvednutým límečkem nahoru. Polokošile nevypadá dobře zcela zapnutá až ke krku, ani zcela rozepnutá.

=== Elegantní a stylová polotrička/polokošile ===

Polotričko nebo polokošile

Už od nepaměti se vede spor, jestli se mají tyto produkty nazývat polotrička nebo polokošile. Ani jeden není špatně či správně. Důležité je, aby člověk rozuměl tomu, co nosí a ve výsledku to, jak se daný produkt jmenuje už není tak důležité.

Skladové polokošile aktuálně k odběru - vyberte si z naší nabídky

Zpět do magazínu
Nahorů