iOS 16.4: Co přináší nového?

Ios 16.4 Novinky

Nové emoji

S aktualizací iOS 16.4 přichází na scénu také nová várka emoji, která obohatí vaše konverzace o další rozměr. Apple se tentokrát zaměřil na rozšíření palety dostupných zvířátek, emotivních výrazů a užitečných symbolů. Mezi nováčky ve světě emoji se řadí například třesoucí se obličej, který dokonale vystihuje pocity úžasu, šoku nebo rozrušení. Další novinkou je roztleskávající ruka, která se stane nepostradatelným nástrojem pro vyjádření podpory a nadšení. Milovníci zvířat se mohou těšit na roztomilého oslíka, elegantního medúzu nebo rozkošného husoka. Nová sada emoji v iOS 16.4 zkrátka přináší pestrou škálu možností, jak vylepšit a ozvláštnit vaši komunikaci.

Vylepšení prohlížeče Safari

S iOS 16.4 přichází i pár vylepšení pro webový prohlížeč Safari. Apple se zaměřil hlavně na detaily, které zpříjemní a zefektivní tvé brouzdání po internetu. Jednou z novinek je možnost přidání webových aplikací na plochu iPhonu z prohlížeče Safari. Stačí otevřít webovou stránku, kterou chceš uložit, klepnout na ikonu sdílení a vybrat "Přidat na plochu". Ikona se objeví na domovské obrazovce a po klepnutí se stránka otevře přímo v Safari, ale bez adresního řádku a dalších prvků prohlížeče. Další novinkou je vylepšená podpora pro webové push notifikace. Pokud webová stránka, kterou často navštěvuješ, podporuje push notifikace, můžeš si je nově aktivovat přímo v Safari. Notifikace se pak budou zobrazovat stejně jako notifikace z aplikací. Safari v iOS 16.4 také přináší vylepšenou podporu pro standard Web Push API. To znamená, že webové stránky můžou posílat notifikace i v případě, že Safari není spuštěné na pozadí. V neposlední řadě Apple zapracoval i na stabilitě a rychlosti Safari. Prohlížeč by měl být po aktualizaci na iOS 16.4 svižnější a méně náchylný k pádům.

Podpora Web Push notifikací

S aktualizací iOS 16.4 přichází dlouho očekávaná funkcionalita – podpora webových push notifikací. Uživatelé iPhonů a iPadů tak konečně získají možnost dostávat upozornění ze svých oblíbených webových stránek přímo na svá zařízení, aniž by museli mít nainstalovanou nativní aplikaci. Tato funkce, která je již standardem na počítačích a telefonech s Androidem, slibuje pohodlnější a efektivnější způsob, jak zůstat v obraze a nepropásnout žádné důležité novinky, aktualizace nebo nabídky.

Pro webové stránky a služby představuje zavedení podpory webových push notifikací v iOS 16.4 významný milník. Otevírá se jim tak zcela nový komunikační kanál, jehož prostřednictvím mohou oslovit miliony uživatelů Applu a budovat s nimi pevnější vztah. Notifikace je možné využít k šíření personalizovaného obsahu, upozornění na důležité události, zasílání speciálních nabídek nebo k opětovnému zapojení neaktivních uživatelů.

Zavedení webových push notifikací v iOS 16.4 je významným krokem pro celý ekosystém Applu. Uživatelé získají pohodlnější a flexibilnější způsob, jak zůstat v obraze, zatímco webové stránky a služby dostanou do rukou mocný nástroj pro komunikaci se svými zákazníky.

Novinky v aplikaci Podcasty

S aktualizací iOS 16.4 přichází i několik novinek pro aplikaci Podcasty, které potěší nejednoho milovníka audio obsahu. Apple se zaměřil především na vylepšení navigace a organizace knihovny.

V sekci "Knihovna" si nyní můžete zobrazit všechny své podcasty přehledně seřazené podle názvu pořadu. Už žádné zdlouhavé hledání v záplavě jednotlivých epizod! Navíc, pokud jste si předplatili kanály přes Apple Podcasts, najdete je nově v samostatné záložce "Kanály".

A co se týče samotných epizod? I ty si nyní můžete uspořádat podle data vydání, stavu přehrávání nebo délky. Ať už preferujete poslouchání od nejnovějších dílů, nebo si raději necháváte ty nejdelší na později, s iOS 16.4 budete mít vše pod kontrolou.

Kromě vylepšení navigace přináší aktualizace i několik menších, ale užitečných novinek. Například si nyní můžete snadno zobrazit všechny epizody, které jste si stáhli pro offline poslech, a to i v případě, že jste je již doposlouchali. A pokud se vám některý z podcastů líbí natolik, že ho chcete sdílet s přáteli, můžete tak učinit přímo z aplikace pomocí funkce "Sdílet".

Vylepšení Domácí aplikace

S iOS 16.4 přichází Apple s pár vychytávkami pro aplikaci Domácnost, které potěší všechny fanoušky chytré domácnosti. Hlavní novinkou je podpora pro Matter. Matter je nový standard pro chytrou domácnost, který slibuje lepší kompatibilitu mezi zařízeními různých výrobců. Díky Matteru budete moci jednodušeji propojit a ovládat všechna vaše chytrá zařízení v aplikaci Domácnost, ať už se jedná o žárovky, termostaty nebo bezpečnostní kamery. Další novinkou je vylepšené rozhraní pro ovládání světel a dalšího příslušenství. Nové rozhraní je přehlednější a intuitivnější, takže budete moci snadno nastavit požadovanou barvu, jas nebo teplotu světla. Apple také zapracoval na stabilitě a spolehlivosti aplikace Domácnost. Aktualizace na iOS 16.4 by tak měla vyřešit některé problémy s odezvou a konektivitou, se kterými se uživatelé v minulosti setkávali.

Opravy chyb a vylepšení stability

Tato aktualizace přináší opravy chyb a důležitá vylepšení zabezpečení pro váš iPhone. Mezi ně patří:

Opravena chyba, která mohla způsobovat, že se teplé tóny pleti v emoji zobrazovaly nesprávně.

Vyřešen problém, kdy se v aplikaci Počasí nezobrazovaly animace.

Opravena chyba, která mohla způsobovat pád aplikace Nastavení při párování HomePodu.

Zlepšena stabilita a spolehlivost CarPlay.

Opraveny bezpečnostní chyby, které mohly útočníkovi umožnit spuštění libovolného kódu.

Tato aktualizace se doporučuje všem uživatelům iPhonu s iOS 16.4.

Publikováno: 18. 06. 2024

Kategorie: technologie

Autor: aloisjirasek

Tagy: ios 16.4 novinky | novinky v systému ios 16.4