Vyhledávač Google.cz s lupou

Google.cz

Známý Google vyhledávač je počinem společnosti Google. Tento americký gigant stojící za Google.com sídlí v Mountain View v Silicon Valley. V areálu, který je přezdíván jako Googleplex. To Vám ostatně prozradí sám www.google.cz. Právě internetový vyhledávač Google.cz udělal z firmy celosvětového giganta. Ten vznikl v roce 1998. Nejpoužívanější Google vyhledávač je pomyslným pilířem společnosti. Váží se pak na něj mnohé další služby od www.google.com. A ty Vám podobněji představíme.

Historie Google.cz se ve své podstatě začala psát na Stanfordově univerzitě. Hlavními aktéry v rámci studentského výzkumu byli Sergey Brin a Larry Page. Jejich dílem se stal funkční algoritmus, respektive Google vyhledávač. Z něčeho malého se postupem času stal Google.com neboli výtvor světového formátu. Dnes už se mezi námi najde asi jen málo uživatelů výpočetní techniky, kteří nepoužívají www.google.cz. Může za to fakt, že vyhledávač Google.cz se pyšní velice propracovanými vyhledávacími algoritmy a přesnými výsledky. Jeho možnosti lze otestovat na adrese www.google.cz.

Proč je Google.cz vyhledávač tak dobrý?

Ve prospěch vyhledávače Google.com hovoří určitě rychlé odezvy, k čemuž přispívá právě zmiňovaný algoritmus. Na www.google.cz je dokonale prováděna indexace dokumentů a nechybí ani možnost podrobnějšího vyhledávání. Sama společnost www.google.com Vám dává možnost definovat to, co chcete hledat. Přispívají k tomu i speciální „operátory“. Google.cz vyhledávač skvěle funguje jak v případě hledání textu, tak obrázků a jiného obsahu na internetu. Právě v této souvislosti se s www.google.com pojí ono známé hodnocení stránek PageRank pojmenované po jednom ze zakladatelů. Vyhledávač Google.cz ale není tím jediným, co tato gigantická společnost nabízí.

Na úvod zmíníme třeba specifické vyhledávání Google Scholar. To není globálního charakteru, jako klasický vyhledávač Google.cz. Tento produkt cílí na prohledávání odborných textů a obecně textových informací. Skrze internetový portál www.google.cz můžete však najít i mnohé další zajímavé služby. V rámci školních aktivit je to Google Classroom. Naopak uživatelé mobilních telefonů s operačním systémem Android ocení Google Play. Samotný Google.cz je zkrátka pestrý, o čemž se nyní přesvědčíte.

Vyhledávač www.google.cz

Vyhledávejte v Google Maps

Prostřednictvím portálu www.google.cz nemusíte hledat pouze text a obrázky. Najít lze i konkrétní adresy s jejich zobrazením. K tomu slouží Google Mapy. Výstupem je nejenom zobrazení bodu na místě. Google.com umí také úspěšně navigovat z jednoho místa na druhé a zobrazí reálné fotografie konkrétního působiště. Na www.google.com najdete restaurace, firmy, spolky i zajímavá místa. Zkrátka vše převedené do Google Maps. Chcete vědět, kudy vyrazit na dovolenou do zahraničí? Google.cz Vám to skrze své mapy obratem prozradí.

S vyhledáváním v Google.com mapách se pochopitelně nemusíte omezovat jenom Českou republikou. Na internetovém portálu www.google.cz je dostupný celý svět. K tomu mimochodem lze využít i speciální aplikaci Google Earth. Ta Vás přenese kamkoliv na této planetě. Právě na www.google.com budete moci vidět vše z ptačí perspektivy. Google.cz Vám prozradí, jak dané místo vypadá, aniž byste se tam ještě vydali.

Google Překladač pro hledání cizích slov

S Google.com nebudete hledat jen výše uvedené. Na internetové adrese www.google.cz se můžete zaměřit také na hledání cizích slov. K tomu naopak slouží Google Translator. Na první pohled je to velice jednoduchý překladač vět Google, který však nabízí dostatek možností. Omezovat se v podstatě nemusíte žádným světovým jazykem. Google.cz Vám vše přeloží do češtiny a také opačně. Právě Google Translate patří k hodně populárním součástem samotného vyhledávače.

Google Překladač se na veřejnosti poprvé objevil v roce 2006. Čeština byla do překladů www.google.cz zařazena o dva roky později. V současnosti je možné na Google.com překládat do více jak stovky jazyků. To je zkrátka ohromující počin společnosti Google.com. Navíc, když www.google.com dokáže i rozpoznat cizí jazyk, přečte Vám překlad nahlas a rozezná mluvené slovo. Google překlad nebyl nikdy tak snadný, jako je v současnosti.

Vlastní prohlížeč Google Chrome

Společnost Google.cz samozřejmě nezahálela a vytvořila i vlastní internetový prohlížeč. Ten nese název Google Chrome. Poprvé byl pro operační systém Microsoft Windows představen v roce 2008. Google.com s ním sklidil poměrně značný úspěch. Portál www.google.cz Vám prozradí, že jde o jeden z nejpoužívanějších prohlížečů na světě. A to nejenom na počítačích, ale také ve své mobilní podobě. Právě Google Chrome Vám umožní pohodlný přístup na www.google.cz a nabídne spoustu dalších přínosných služeb. Těch od společnosti Google.cz.

Pokud chcete stáhnout tento prohlížeč, pomůže Vám třeba Google vyhledávač. Stačí, když napíšete výraz Google Chrome download. Stažení a instalace prohlížeče je otázkou vteřin. Ostatně jako všechno na www.google.com. Samotný Google.cz předkládá několik jazykových mutací prohlížeče. Na Google se přesvědčíte o tom, že mezi nimi nechybí ani čeština. Tak neotálejte a stahujte Google Chrome na www.google.cz.

Google.com

Google Gmail – snadná správa e-mailů

Při bližším prozkoumání produktů www.google.cz si můžete povšimnout, že lze využívat i mnohých dalších přidružených služeb. Jednou z nich je Google Mail. Online e-mailový klient na www.google.cz, se kterým budete mít všechny svoje zprávy pěkně pod kontrolou. Schránka má dostatečnou velikost, což se dočtete na Google.com. Základní prostor 15 GB si za příplatek můžete zvětšit. E-mail na Google.cz cílí na jednoduchost, variabilitu z pohledu vzhledu a ostatní věci. Na www.google.cz si například přečtete, jak si nastavit tohoto e-mailového klienta v mobilním telefonu.

Google Email sází jak na snadné psaní e-mailů, tak na vysokou míru zabezpečení. Na adrese www.google.cz se o tom lze přesvědčit. Součástí Google Gmail, jak se služba správně jmenuje, je také přehledná organizace času za pomoci kalendáře. Google.cz v tomto směru nic nepodcenil a vytvořil skutečně plnohodnotného klienta. Na www.google.cz si ostatně můžete založit účet. Tato služba od Google.com je naprosto bezplatná.

Google Disk nabízí dostatek prostoru

Součástí produktové nabídky Google.com jsou i mnohé jiné služby. Ty jsou propojené s Google Gmail a vším ostatním. Je to například Google Disk. Jde o uložiště pro osobní a pracovní data. S tím se pojí další produkt zvaný Google Fotky. Tohle všechno lze využívat při jednom na internetové adrese www.google.cz. Jeden účet a vše máte na jediném místě. Do dokumentů si můžete ukládat i oblíbené Google obrázky, které následně využijete ke svým účelům nebo budete sdílet. Možnosti www.google.com jsou opravdu široké a flexibilní.

Zaregistrujte se na portálu www.google.cz a začněte služby Google využívat efektivně. Dopřejte si nejenom vyhledávacího nástroje v podání produktu Google vyhledávač, ale cilte i na přidružené služby. Google.cz se Vám stane pomocnou rukou v soukromém i pracovním životě. Nástroje www.google.com mají celosvětovou popularitu a jsou dostupné odkudkoliv. Zároveň z nejrůznějších zařízení. Google.com je právoplatným gigantem, jemuž nelze jeho prvenství odepřít.

Překlepy výrazu Google jsou gogle, gogl, gogel, gugel gůgl, googel, gogle, gugel, gugle

Překlepy Google.cz jsou časté

Google.com je bezpochyby celosvětově známou společností, která se však pojí s jednou věcí. A tou jsou překlepy jako třeba gogle. Lidé název tohoto velikána velice často komolí, což dokazuje gogl. Není to jenom v elektronické podobě, ale také v papírové, kdy je k vidění například gogel. Sem tam někomu vypadne písmeno a je z toho hned poměrně počeštěná verze gůgl. Výjimkou nejsou ani překlepy méně postřehnutelné, jako kupříkladu googel. Když není poslední písmenko, vypadá to nějak takto – googl. A pokud chybí písmeno uprostřed, výsledkem bude gogle.

Gugl na tyto přesmyčky a zkomoleniny jednoznačně trpí. Uživatelé totiž mnohdy píši to, co slyší, jako gugle. V lepším případě do vyhledávače zadávají gugel. To pochopitelně není správně, i když Google si poradí s podobnými a horšími výrazy. Jde přece jenom o propracovaný vyhledávače, který zareaguje i na gogl. V podstatě také na gogel.

Na co si u Google.cz dávat pozor

Na stránku www.google.com se tak můžete propracovat přes nejrůznější pojmy. Jako je třeba gugel. Mnozí si zvykli psát gůgl. A ti méně všímaví jenom googel. Výsledek výrazu googl a jim podobných je vždy stejný. Takové pojmy Google zkrátka bez problému zpracuje.

Pokud tedy nechcete dělat chyby, nepiště gugl. Vyhněte se podobným slovům a obzvlášť velký pozor si dávejte na gugle. Překlepy tohoto typu k této americké společnosti neodmyslitelně patří. Gogl tu byl a vždy bude. Gogel je zkrátka něčím, co máme po ruce denně a pokaždé zdarma. Gůgl je snadno dostupný. A ve výsledku je googel všudypřítomný.

Jak vidíte, výrazy jako googl se nečtou moc dobře. Tak místo gogle použijte raději Google. Snažte se psát název tohoto vyhledávače tak, jak se má. Nikoliv gugl. A už vůbec ne gugel. Vždyť tohle jsou do očí bijící překlepy, kterým se lze tak snadno vyhnout. Takže zapomeňte na gugle, když je tu Google. Váš oblíbený vyhledávač se vším všudy.