Extraliga hokej v televizi: Kde sledovat zápasy?

Extraliga Hokej V Televizi

Nová sezóna, nové přenosy

Fanoušci českého hokeje zbystřete! Nová sezóna Tipsport extraligy klepe na dveře a s ní přichází i vlna očekávání, napínavých zápasů a hlavně – sledování hokejových bitev v televizi. Kdo si letos rozdělí vysílací práva a na které stanice si budete muset naladit, abyste nepřišli o žádný důležitý moment? Televizní obrazovky ožijí strhujícími souboji na ledě a vy můžete být u toho! Hlavní porci zápasů Tipsport extraligy nabídne i letos stanice O2 TV Sport. Pro fanoušky to znamená možnost sledovat zápasy ve vysoké kvalitě obrazu i zvuku, a to včetně doprovodných pořadů a analýz. Nemusíte se bát, že byste přišli o zápasy vašeho oblíbeného týmu. O2 TV Sport slibuje přímé přenosy vybraných utkání, a to jak v základní části, tak i v napínavém play-off. Chybět nebudou ani sestřihy nejlepších momentů a rozhovory s hráči.

Kde sledovat zápasy ELH?

Fanoušci českého hokeje se nemusejí bát, že by jim unikl jediný gól z extraligy. Možností, kde sledovat zápasy ELH, je hned několik. Prim hrají televizní přenosy, které nabízejí jak volně dostupné, tak i placené kanály. Mezi hlavní vysílatele patří O2 TV Sport, která vlastní exkluzivní práva na vysílání většiny zápasů základní části i celého play-off. Diváci se tak mohou těšit na špičkové hokejové přenosy ve vysoké kvalitě obrazu i zvuku, doplněné o odborné komentáře a analýzy. Pro ty, kteří preferují volně dostupné kanály, je tu ČT Sport, která vysílá vybrané zápasy extraligy.

Kromě televizních přenosů existuje i možnost sledovat zápasy online. O2 TV nabízí svým předplatitelům streamovací službu, díky které si můžou vychutnat hokejové bitvy na počítači, tabletu nebo mobilním telefonu. Pro fanoušky, kteří se nacházejí v zahraničí, je tu možnost využít oficiální streamovací platformu extraligy. Ta nabízí placené přenosy všech zápasů s možností výběru jazyka komentáře. Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv variantu, jedno je jisté – o napínavé hokejové souboje v nejvyšší české soutěži rozhodně nepřijdete.

O2 TV kraluje hokejovému vysílání

O2 TV se stala synonymem pro sledování hokejové extraligy v České republice. Fanoušci si pochvalují širokou nabídku přenosů, ať už živě nebo ze záznamu. Diváci si můžou vychutnat zápasy své oblíbené extraligové hokejové ligy v té nejvyšší kvalitě, a to včetně atraktivního doprovodného programu. O2 TV nabízí detailní rozbory zápasů s experty, rozhovory s hráči a trenéry a další zajímavosti ze zákulisí extraligy. Ať už fandíte Spartě, Třinci nebo jinému týmu, s O2 TV vám neunikne ani minuta napínavých soubojů o mistrovský titul.

extraliga hokej v televizi

Shrnutí programů a balíčků

Pro fanoušky, kteří chtějí mít jistotu, že jim neunikne žádný zápas Tipsport extraligy, je tu hned několik možností. Nejobsáhlejší nabídku přenosů tradičně nabízí placená stanice O2 TV Sport. Ta vysílá všechny zápasy základní části i play-off živě a ve vysoké kvalitě. Fanoušci si můžou vybrat, zda dají přednost sledování na klasické televizi, nebo využijí online platformu O2 TV, která jim umožní sledovat hokej kdekoliv a kdykoliv.

Alternativou pro ty, kteří nechtějí platit za sportovní balíčky, je program ČT sport. Česká televize vysílá vybrané zápasy Tipsport extraligy v přímém přenosu, a to včetně atraktivních duelů z play-off. Konkrétní program vysílání se liší sezónu od sezóny, fanoušci ho najdou na webových stránkách České televize.

Pro ty, kteří se spokojí se sestřihy nejzajímavějších momentů, jsou tu sportovní zpravodajství na různých televizních stanicích. Krátká videa s góly a důležitými momenty se objevují i na internetu, například na YouTube kanálech Tipsport extraligy nebo jednotlivých klubů.

Sledování online a mobilní aplikace

V dnešní době chytrých telefonů a tabletů už dávno neplatí, že hokejovou extraligu sledujeme jen v televizi. Fanoušci, kteří nestihnou zápas v televizi, nebo prostě jen preferují sledování hokeje na cestách, mají k dispozici řadu online platforem a mobilních aplikací. Mezi nejoblíbenější patří placené streamovací služby jako O2 TV, T-Mobile TV a Voyo, které nabízejí přímé přenosy všech zápasů extraligy. Tyto služby jsou dostupné na počítačích, chytrých televizích, tabletech a telefonech. Pro ty, kteří nechtějí platit za streamovací služby, existují i ​​bezplatné alternativy. Česká televize například vysílá vybrané zápasy extraligy na svém webu a v aplikaci iVysílání. Další možností je sledovat online textové přenosy, které nabízejí sportovní servery jako iSport.cz, Sport.cz a Hokej.cz. Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv možnost, sledování hokejové extraligy online a v mobilních aplikacích vám dává svobodu sledovat váš oblíbený sport kdykoliv a kdekoliv.

Poskytovatel Počet zápasů týdně Cena HD kvalita Komentář
O2 TV Sport 2-3 K dispozici v rámci balíčku Ano Český komentář
ČT Sport 1-2 Zdarma Ano Český komentář

Extraliga na volně dostupných kanálech

Fanoušci českého hokeje, kteří nemají předplatné placených sportovních kanálů, se nemusejí bát, že by přišli o zápasy Tipsport extraligy. I v letošní sezóně budou mít možnost sledovat vybrané duely na volně dostupných kanálech. Česká televize tradičně nabídne přímé přenosy a sestřihy zápasů, a to jak na svém hlavním programu ČT2, tak i na sportovním kanále ČT sport. Konkrétní rozpis utkání bude zveřejněn před začátkem sezóny. Kromě České televize se na vysílání hokejové extraligy podílí i další volně dostupné stanice. Fanoušci se tak mohou těšit na atraktivní hokejové souboje i bez nutnosti platit za prémiové sportovní balíčky. Je ale třeba počítat s tím, že počet zápasů vysílaných na volně dostupných kanálech bude omezený. Kompletní nabídku hokejových přenosů včetně všech zápasů Tipsport extraligy nabídnou pouze placené sportovní kanály.

extraliga hokej v televizi

Extraliga v televizi? To je pro mě jako káva po obědě – bez ní to prostě není ono.

Zdeněk Procházka

Zápasy zdarma? Spíše výjimky

Většina fanoušků hokejové extraligy si jistě všimla, že sledovat zápasy svého oblíbeného týmu v televizi není zadarmo. Pryč jsou doby, kdy se přenosy vysílaly na běžných programech České televize. Dnes je situace jiná a za sledování extraligy si musíme připlatit. Hlavní platformou pro přenosy se stala placená televize O2 TV, která vlastní exkluzivní práva. Naštěstí existují i výjimky. Některé zápasy, i když v omezeném počtu, vysílá volně dostupná stanice ČT Sport. Jedná se především o vybrané duely, často v méně atrakktivních časech. Pro skalní fanoušky, kteří chtějí vidět všechny zápasy svého týmu, je tak předplatné O2 TV prakticky nutností.

Zahraniční vysílání a streamy

Pro fanoušky hokejové extraligy, kteří se nacházejí v zahraničí, nebo prostě preferují sledování online, existuje několik možností, jak sledovat zápasy živě. Služba Sport TV nabízí placené streamy všech zápasů extraligy, a to i pro diváky mimo Českou republiku. Pro ty, kteří se nacházejí v zemích s omezeným přístupem, může být řešením VPN. Nicméně je důležité si ověřit licenční podmínky dané služby. Další možností je sledovat zápasy na stránkách sázkových kanceláří, jako je Tipsport nebo Fortuna. Tyto služby často nabízejí livestreamy zdarma, podmínkou je obvykle registrace a aktivní sázkařský účet. Je však důležité si uvědomit, že kvalita streamu a dostupnost zápasů se může lišit v závislosti na sázkové kanceláři a licenčních právech v dané zemi.

extraliga hokej v televizi

Komentovaní experti a moderátoři

Nedílnou součástí hokejových přenosů z extraligy v televizi jsou pochopitelně komentátoři a moderátoři. Právě jejich hlasy a postřehy provázejí diváky celým večerem a dodávají zápasům další rozměr. V Česku máme štěstí na celou řadu zkušených a oblíbených komentátorů, kteří se specializují na hokej. Jejich znalost hry, historie i zákulisí je obdivuhodná a dokáží poutavě komentovat i zdánlivě nezajímavé momenty.

Kromě samotného popisu hry na ledě nabízejí komentátoři i zajímavé statistiky, srovnání a rozhovory s hráči. Moderátoři v studiu pak doplňují přenosy o rozhovory s experty, analýzy a další doplňující informace. Mezi nejoblíbenější komentátory hokejové extraligy patří například Robert Záruba, Petr Vichnar, Jiří Hölzel nebo Tomáš Zetek. V roli expertů se pak často objevují bývalí hráči a trenéři, kteří svými postřehy a zkušenostmi obohacují divácký zážitek. Mezi nejznámější experty patří například Martin Procházka, David Moravec nebo Josef Beránek.

Doplňující pořady a rozhovory

Kromě samotných přenosů z extraligových zápasů nabízí televizní stanice i doplňující pořady, které hokejovou horečku ještě více rozdmýchají. Fanoušci se můžou těšit na:

  • Studio Extraliga: Moderátoři a experti rozebírají aktuální dění v nejvyšší hokejové soutěži, hodnotí zápasy a přinášejí rozhovory s hráči i trenéry.
  • Sestřihy a góly: Pro ty, kteří nestihli zápas v přímém přenosu, jsou připraveny sestřihy nejzajímavějších momentů a všechny vstřelené góly.
  • Dokumenty a profily: Televizní stanice pravidelně vysílají dokumenty o historii extraligy, legendárních hráčích a zákulisí hokejového světa.
  • Rozhovory s osobnostmi: V rámci doplňujících pořadů dostávají prostor i bývalí hráči, trenéři a další osobnosti spjaté s českým hokejem.

Tyto doplňující pořady a rozhovory poskytují fanouškům komplexní pohled na extraligové dění a umožňují jim prožít hokejovou sezónu naplno.

Vliv televizních práv na extraligu

Televizní práva hrají v dnešní době klíčovou roli v ekonomice profesionálního sportu a hokejová extraliga není výjimkou. Příjmy z přenosových práv tvoří významnou část rozpočtů extraligových klubů a mají přímý dopad na jejich fungování. Pro fanoušky znamenají televizní přenosy možnost sledovat zápasy oblíbených týmů v pohodlí domova, ať už prostřednictvím klasického televizního vysílání, nebo online platforem.

extraliga hokej v televizi

Dostupnost hokejové extraligy v televizi a online zvyšuje celkovou sledovanost a popularitu této soutěže. Fanoušci, kteří by jinak neměli možnost navštívit stadion, se mohou snadno zapojit do dění a fandit svým favoritům. To s sebou přináší větší zájem sponzorů a reklamních partnerů, což dále posiluje finanční stabilitu extraligy. Na druhou stranu, vysoké ceny za televizní práva mohou vést k tomu, že si je budou moci dovolit pouze velké společnosti, což omezuje konkurenci na trhu a může vést k menší dostupnosti pro běžné fanoušky.

Vliv televizních práv na extraligu je tedy nepopiratelný a má dopad na všechny zúčastněné strany. Je důležité najít rovnováhu mezi finanční stabilitou soutěže a dostupností pro fanoušky, aby hokejová extraliga i nadále prosperovala a přitahovala nové generace příznivců.

Budoucnost hokejových přenosů

Česká hokejová extraliga je pro fanoušky srdeční záležitostí a možnost sledovat přenosy zápasů v televizi je pro mnohé nepostradatelná. V posledních letech prošla televizní produkce hokejových přenosů výrazným vývojem a trendy naznačují, že nás čekají další inovace. Vysoké rozlišení obrazu a prostorový zvuk se stávají standardem, diváci si ale žádají i interaktivní prvky. Možnost volby úhlu kamery, okamžité statistiky hráčů a interaktivní grafiky jsou jen některé z funkcí, které by mohly být v budoucnu běžnou součástí hokejových přenosů.

Velký potenciál má i streamování zápasů online. Tato platforma umožňuje oslovit mladší publikum a nabídnout mu obsah šitý na míru jeho požadavkům. Exkluzivní rozhovory, sestřihy nejlepších momentů a možnost sledovat zápasy odkudkoli na světě jsou jen některé z výhod, které streamovací služby fanouškům přinášejí.

Budoucnost hokejových přenosů v televizi a online je plná možností. Technologie se neustále vyvíjí a s ní i způsob, jakým konzumujeme sportovní obsah. Jedno je ale jisté – vášeň pro hokej a touha fanoušků být co nejblíže dění na ledě přetrvá.

Publikováno: 09. 07. 2024

Kategorie: sport

Autor: aloisjirasek

Tagy: extraliga hokej v televizi | přenosy hokejové extraligy v televizi